Honours

Best & Fairest

Year

Div 1

Div 3

Masters

Over45s

Over50s

1990

C.Dell

1991

J.Ebeyer

1992

P.Azarnikov

1993

S.Mandics

1994

P.Mildenhall

1995

S.Baird

1996

M.Komp

1997

M.Komp

S.Metzler

1998

W.Smith

R.Adams

1999

A.Wilke

R.Powley

2000

R.Knight

L.Davis

2001

T.Pastore

R.Fry

2002

M.Partridge

G.Mather

2003

M.Cooper

G.Mather

2004

A.Green

G.Mather

G.Calvert

2004

R.Mantle

2005

B.Deane

G.Mather

G.Calvert

2006

R.Goedemoed

T.Pastore

G.Mather

M.Mason

2007

G.Cunningham

B.Deane

D.Sita

G.Gamble

2008

P.Baker

G.Evans

G.Mather

S.Hammond

2009

I.Fitzpatrick

P.Cutajar

G.Mather

2010

M.Wynd

N.Santullo

A.Mathewson

2011

S.Ghazi

G.Evans

D.Sita

2012

G.Kirkwood

A.Gill

A.Mathewson

2013

G. Kirkwood

R. Hedley

S. Bratby

A. Beck

2014

G. Kirkwood

J. Foti

D. Sita

S. Hammond

2015

A. Freeland

C. Heeps

D. Selvidge

A. Mathewson

2016

N. Taylor

G. Allaway

G. Evans

A. Gill

2017

A. Cassar

 

 

C. Guerrera

A. Gerrardi

Blue – R. Hedley

Gold - G. Mather

Competition Best & Fairest

Year

Div 1

Div 2

Div 3

Masters

Over45s

Over50s

1993

D.Marshall

 

1994

P.Mildenhall

 

1997

M.Komp

 

2000

R.Knight

 

2003

G.Mather

 

2005

G.Mather

 

2007

T.Pastore

D.Sita

M.Cooper

 

2008

G.Mather

S.Hammond

 

2009

G.Mather

 

2010

B.Deane

A.Mathewson

 

2011

S.Ghazi

 

2012

G.Evans

 

2013

R. Hedley

D. Sita

 

2014

D. Sita

 

2015

C. Guerrera

D. Sita

 

2016

 

 

 

 

 

 

2017

 

 

 

 

 

R. Hedley

 

Best Club Person

Year

Member

1992

W.Webster

1993

B.Bond

1994

B.Cadd

1995

M.Calabria

1996

J.Hogg

1997

N.Yates

1998

P.Ward & R.Edwards

1999

P.White

2000

G.Ballard

2001

P.Hinds

2004

G.Gamble

2005

E.Kowalski

2006

G.Crocker

2007

P.Presti

2008

A.Plant

2011

M.Batten

2012

N.Cocchieralla

2013

L. Simmons

2014

P. Dugo

2015

B & M Dalton

2016

M. Cumming

2017

N. Cumming, K. Evans, S. Fiteni

 

Life Members

Year

Member

1998

W.Webster

1999

P.Brown

2000

D.Marshall

2003

P.White

2004

B.Chaplin & V.Caruana

2005

P.Ward

2006

R.Edwards

2007

G.Gamble

2008

P.Hinds

2009

N.Cocchiarella

2010

P.Bassingthwaighte

2011

D.Selvidge & N.Yates

2012

A.Gill & I.Crocker

2013

K. Fabb & P. Camilleri

2014

P. Presti & B. McQuade

2015

M. Cooper & A. Gamble

2016

M. Batten & G. Mather

2017

R. Powley & A. Beck

 

Premierships

Year

Division

1993

Division 2

2001

Division 1

2015

Premier Division Reserves

2016

Premier Division Supers (Champions)
Premier Division Reserves

 

 

 

Best & Fairest

Year

Div 1

Div 3

Masters

Over45s

Over50s

1990

C.Dell

1991

J.Ebeyer

1992

P.Azarnikov

1993

S.Mandics

1994

P.Mildenhall

1995

S.Baird

1996

M.Komp

1997

M.Komp

S.Metzler

1998

W.Smith

R.Adams

1999

A.Wilke

R.Powley

2000

R.Knight

L.Davis

2001

T.Pastore

R.Fry

2002

M.Partridge

G.Mather

2003

M.Cooper

G.Mather

2004

A.Green

G.Mather

G.Calvert

2004

R.Mantle

2005

B.Deane

G.Mather

G.Calvert

2006

R.Goedemoed

T.Pastore

G.Mather

M.Mason

2007

G.Cunningham

B.Deane

D.Sita

G.Gamble

2008

P.Baker

G.Evans

G.Mather

S.Hammond

2009

I.Fitzpatrick

P.Cutajar

G.Mather

2010

M.Wynd

N.Santullo

A.Mathewson

2011

S.Ghazi

G.Evans

D.Sita

2012

G.Kirkwood

A.Gill

A.Mathewson

2013

G. Kirkwood

R. Hedley

S. Bratby

A. Beck

2014

G. Kirkwood

J. Foti

D. Sita

S. Hammond

2015

A. Freeland

C. Heeps

D. Selvidge

A. Mathewson

2016

N. Taylor

G. Allaway

G. Evans

A. Gill

2017

A. Cassar

C. Guerrera

A. Gerrardi

Blue – R. Hedley

Gold - G. Mather

Competition Best & Fairest

Year

Div 1

Div 2

Div 3

Masters

Over45s

Over50s

1993